Magyar Péterék svájci bicska kérdőívet csináltak, csak éppen arra nem jó, amire szánták

Egy országos lefedettségű adatbázist szerettek volna, benne névvel, címmel és telefonszámmal, hogy pl. ki akar háborúzni Ukrajnáért és ki nem.

Az ember, aki kitalálta a műholdas kommunikációt, megjósolta a mélytengeri bányászatot, és előre látta az MI-t, jóslatai másik felében súlyosan tévedett. Vagy mégsem? Mit hoz a jövő, ha Arthur C. Clarke-nak, a 2001: Űrodüsszeia ihletőjének agyával gondolkodunk?
Arthur C. Clarke (1917–2008) angol mérnök azon kevesek egyike, akik képesek voltak komolyan vehető módon jósolni. A második világháborúban a brit légierő kötelékében szolgált, a világon elsőként dolgozta ki a műholdas kommunikáció működési elvét. Közben sci-fi-íróként is jelentőset alkotott: részletes elképzelésekbe bocsátkozott az univerzum gyarmatosítására alkalmas űrrepülőgépekről, elbeszélései adták az alapot Stanley Kubrick 2001: Űrodüsszeia című remekművének is. Izomsorvadása miatt később tolószékbe kényszerült, és Ceylon szigetére helyezte át székhelyét. Nevét – az általános műveltségen túl – kisbolygó őrzi, s a geoszinkron műholdak is az úgynevezett Clarke-pályán keringenek.